Hoppa till sidans innehåll

Cup-tävlingar 2010


Det pågår flera cup-tävlingar i där Rudskogen deltar. Här kan du följa våra ryttare:

 

Agriahoppet 2010

Våra deltagare: Lina Johansson-High Unique (SWB)

-Ställning/resultat här

-Kvalen klara: Lina Johansson-High Unique (SWB) till semifinal!

-Semifinal (De 30 främsta/zon) Örebro fältrittklubb den 7 nov-10.

-Final (Två ekipage/zon samt tre utländska ryttare) Globen den 25-28 nov-10.

-Info om cupen här 

 

 

Mountain horse pony cup 2010

Våra deltagare: Emilia Danielsson-Spiderman

-Ställning/resultat här

-Finalplatserna för värmlandsryttarna är klara. (gulmarkerade i ställning/resultat)

-Final: Strömsholm den 12-14 nov-10.

-Info om cupen här

 

 

Svelandstilen 2010

Ponny

Våra deltagare: Lisabeth Frohm-Gunne Juice, Marina Fröding-River Rocky, Emilia Danielsson-Elvira Madigan, Emma Johansson-Zoranda, Andrea Blixt-Pumba, Emma Haag-Silka, Josefin Pettersson-Red Fire

-Ställning/resultat här

-Kvalen klara: Lisabeth Frohm-Gunne Juice, Marina Fröding-River Rocky, Mathilda Klingestad-Nova och Emilia Danielsson-Elvira Madigan till Final!

-Final (de 20 främsta) Hammarö RF den 26 sep-10

-Info om cupen här

-Segrare i Svelandstilen-10 blev: Ida Jönsson-Grace, Karlstads RK.

Emilia Danielsson-Elvira Madigan kom på 5:e plats.

 

Häst

Våra deltagare: Jessica Johansson-Doriz, Jenny Johansson-Tingeling, Evelina Sundström-Mercedes, Linus Gustafsson- Alioth 

-Ställning/resultat här

-Kvalen klara: Jessica Johansson-Doriz till Final!

-Final (de 15 främsta) Hammarö RF den 25 sep-10.

-Info om cupen här 

-SEGRARE SVELANDSTILEN-10: JESSICA JOHANSSON-DORIZ!

 

 

Tekna ponny cup 2010

Våra deltagare: Angelica Törnberg-Grange Brillo, Emilia Danielsson-Spiderman, Emma Johansson-Zoranda

-Ställning/resultat här

-Kvalen klara: Angelica Törnberg-Grange Brillo och Emilia Danielsson-Spiderman till Final!

-Final (de 15 främsta) Säffle RK den 18 sep-10.

-Segrare i Tekna Ponny cup-10 blev: Jennifer Jansson-Munsboro Cecilia Christinehamns RK.

-4:a Angelica Törnberg-Grange Brillo, 7:a Emilia Danielsson-Spiderman.

-Resultat i helhet här

-Info om cupen här

 

 

Sommarlagret cup med DM för ryttare med funktionsnedsättning

Våra deltagare: Marita Rantanen 

 

Marita, Kickan och Eva

-Ställning/resultat här

-Deltävlingar: Sunne RF 19 sep-10, Säffle RK  3 okt-10, Kils RF24 okt-10

-Info om cupen här

-Artikel i VF om Marita här

Cupen inställd! 

 

Läs mer om våra tävlingsryttare här

Uppdaterad: 08 JUN 2016 06:34 Skribent: Marie Carlsson


 Rudskogen RF på Facebook

 U-SEK på Facebook



Rudskogens sponsorer:

 Unionenlogga

Hangar

ForshagaDejeNytt


 

Handla via Sponsorhuset så
får både du och Rudskogens RF pengar tillbaka på dina nätköp.









 

Vill du också synas som föreningens sponsor?
Skicka oss ett mail så hör vi av oss.

 

Postadress:
Rudskogens RF - Ridsport
c/o Eva Örnebring, Grava Rud 877
65591 Karlstad

Besöksadress:
Grava Rud 877
65591 Karlstad

Kontakt:
Tel: 0708-103690
E-post: This is a mailto link

Se all info